13 Kasım 2010 Cumartesi

Bende Gördüm Hüznün gözlerini..Rengi Bahtımcaydı..Yeniğim güne bugün.Ben pusatlanmadan doğdu güneş.Korktuğumdur zamanın beni yönlendirmesi.Dökülen yıldızları ben topların.Yaralarını sarar,onarır,yerine geri döndürürüm.Bunun en güzel vakti de,seher değilmidir?Göğün duvağını kaldırdığı biricik zaman.İnanan,güne hakim olandır.Günü,beş kez en hassas yerinden tutup,yüreğinin sarnıcında damıtandır.Kara çalanlar,onu bahtıma çevirenler var.İzin vermemeli buna.Sürekli ak olmalı alnı vaktin ki Yaradan'ın üzerine andiçtiği "asr"ın bir kesitidir o.Şarttır bu,müminin aklanacağı kaçınılamaz güne ak bir zamanı şahit kılmak için.


....Ey dünyaBaşın dönmedi mi hala?Mustafa İslamoğlu/Bahtımca(üçyüz altmış beşte bir)Fotoğraf:Molla Aşkı Terası(Eyşan ve Ezel'in mekanı diye ünlensede :),balata düşerse yolunuz..sora sora bulunuz...)Bir adamı herkes sevmiyorsa sorun yoktur..
NüHa


2 yorum:

 1. Üçyüz altmışbeşte bir adından bir yıl içinde her gün yazdığı yazılardan mı oluşuyor diye bir çıkarım yaptım Mustafa Hocanın:) Olabilir diye düşündüm...

  Mest oldum, bayıldım..daha önce senin vasıtanla okudğum şiiri de mükemmeldi...

  galiba artık okumam lazım.

  YanıtlaSil
 2. Aylık dergi'de yayımlanan günlük tarzı yazılar bir kitap haline getirilmiş Nisam..Hoca'nın bu tarz derleme yazılarından oluşan birkaç kitabı daha var..
  Yenişafak, mavera,ve diğer yerlerde yayımlanan makalelerinin bu şekilde kitaplaşması çok büyük bir ödül olmuş okuyucularına..
  "Bahtımca" da onlardan biri..Allah razı olsun...


  Seni biraz meraklandırıyım hatta.. Cemil Meriç eleştiriside mevcut kitapta :)

  Okumalısın demiyorum bile.. :)

  YanıtlaSil

Sözün Gücüne inanmayan neden kelime-i şehadet getirir ki?..